W jaki sposób pielęgniarka może pomóc w opiece nad noworodkiem?

Opieka nad noworodkiemPojawienie się noworodka w domu to wielkie wydarzenie, które wywraca do góry nogami cały poukładany wcześniej świat. Jeśli jest to pierwsze dziecko pojawia się aspekt trudnej opieki nad noworodkiem, która wymaga szczególnej ostrożności.

Bez wątpienia dla osób, które po raz pierwszy stają się rodzicami nieoceniona może okazać się pomoc pielęgniarki, dla której opieka nad noworodkiem jest chlebem powszednim. Kluczowe są oczywiście pierwsze dni opieki, gdy pielęgniarka powinna przekazać dziecku podstawowe zasady opieki nad noworodkiem. Wśród kwestii, którym warto poświęcić nieco czasu wymienić można między innymi:

• kąpanie dziecka
• przebieranie
• karmienie
• usypianie

Kilka prostych rad może być dla początkujących rodziców nieocenione. Dodatkowo bez wątpienia będzie to pomoc, która pomoże przyzwyczaić się do obecności noworodka w domu. Najważniejsza będzie stała asysta przy czynnościach, które mogą być dla zdrowia dziecka niebezpieczne. Szczególnej ostrożności wymaga mycie dziecka, dlatego jest to jedna z najważniejszych kwestii, przy których pomoc pielęgniarki okazuje się istotna.

Można również wspomnieć kwestię przebieranie dziecka, przy którym pielęgniarka może pomóc podpowiadając jakie formy są najwygodniejsze dla rodzica a jednocześnie są niegroźne dla dziecka. W przypadku noworodków szczególnie trzeba uważać na delikatne kończyny i kręgosłup, dlatego w tym miejscu pielęgniarka może podpowiedzieć jak dziecko trzymać czy przenosić, by nie zrobić mu żadnej krzywdy.

Pomoc pielęgniarki będzie więc istotna przede wszystkim w przypadku osób, które po raz pierwszy stają się rodzicami i nie wiedzą jeszcze nic o poważnej opiece nad noworodkiem.

Napisano w Opieka pielęgniarki Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>